خدمات تفریحی آموزشی

دورهمی شادمانه

به دلیل شرایط کرونا این سرویس موقتا غیر فعال می باشد.

همه ما به ارتباط مستقیم شادی و سلامت فیزیکی بدن واقف هستیم. برای شاد بودن نیاز به انجام اقدامات پیچیده ای نیست، بلکه می توان با ساده ترین و در دسترس ترین کارها ساعاتی حس شادی و نشاظ را برای خودمان به ارمغان بیاوریم. یکی از این روش های تاثیر گذار،  حضور در جمع های دوستانه می باشد. شواهد نشان می دهد  که در کنار هم بودن و گذراندن ساعات خوش در گروههای اجتماعی ، باعث افزایش سلامت روانی و جسمی افراد می گردد.

از آنجا که ماموریت موسسه مهرسان نیتا ایجاد حس شادی و نشاط برای افراد سالمند می باشد، برای نیل به این مهم، اقدام به برگزاری دورهمی های دوستانه و شاد در فضایی گرم و صمیمی کرده است.

برنامه هایی که در این دورهمی برای سالمندان در نظر گرفته می شود شامل اجرای موسیقی زنده، انجام حرکات موزون محلی، گپ گروهی، بازی های مفرح، مشاعره، سخنرانی روانشناسان مجرب و ... می باشد.

گشت تفریحی

به دلیل شرایط کرونا این سرویس موقتا غیر فعال می باشد.

تهران جاذبه های گردشگری زیادی را در خود جای داده است که بسیاری از ما حتی نام آن را هم نشنیده ایم. از مراکز خرید گرفته تا پارک ها، موزه ها، سینماها و ... همه و همه مکان های مهمی هستند که ممکن است از چشم خیلی از افراد پنهان مانده باشد.
از طرف دیگر برای بسیاری از سالمندان عزیز مسافرت های بیشتر از یک روز دشوار است بنابراین بهترین گزینه برای این گروه گشت های یک روزه شهری می باشد. مهرسان نیتا این امکان را فراهم می کند که این عزیزان با یک همراه یار مناسب و آگاه بتوانند از این شرایط تفریحی استفاده کنند. این مکانها هایی مانند موزه های تهران( جواهرات،ملی، نگارستان و ...)، گالری های هنری، بازدید از کاخ های سلطنتی، بازدید از برج های تهران( آزادی، میلاد)، گشتی در مناطق ییلاقی تهران( اوشان، فشم، لواسان، شمشک و...)، مراکز خرید( کوروش، ارگ سنتر، پالادیوم، جم سنتر و ...)، طبیعت گردی( چیتگر،بوستان بعثت، پردیسان، بهشت مادران، ساعی، ملت و ...)، دربند، درکه، بام تهران، فرحزاد و غیره می باشد.

تور سیاحتی و زیارتی

به دلیل شرایط کرونا این سرویس موقتا غیر فعال می باشد.

سفر کردن به افراد فرصت رهایی از روزمرگی، خمودگی و مشکلات فکری را می دهد و در نهایت حس آرامش روحی را به همراه دارد.
بدیهی است با توجه به مشغله بالای اعضای خانواده و نیز خطراتی که ممکن است مسافرت برای افراد سالمند به همراه داشته باشد، افراد سالمند اکثر زمان خود را در خانه سپری می کنند و علی رقم تمایلشان به سفر و استفاده بهتر از دوران سالمندیشان از این لذت بی بهره هستند.
از این رو موسسه مهرسان نیتا گستر بر آن شده تا تدبیری بیاندیشد و جهت رفاه حال خانواده های ایرانی و سالمندان و بالابردن روحیه آنها اقدام به برگزاری تورهای تفریحی سیاحتی و زیارتی ویژه عزیزان سالمند نماید. این تورها بسته به زمان، فصل، آب و هوا، تعداد متقاضیان و برخی عوامل دیگر در طرح ها و انواع مختلفی برنامه ریزی می گردند.
همراه یاران موسسه مهرسان نیتا در طول سفر مراقب سالمندان عزیز می باشند. این همراهی باعث می شود که افراد سفری بدون نگرانی و با لذت بیشتری را تجربه کنند.

 

کلاس  آموزشی

کلاسهای آموزشی

بسیاری از افراد سالمند به دلیل بی سوادی و یا عدم آشنایی با تکنولوژی از عهده ساده ترین کارهای شخصی خود هم بر نمی آیند و وابسته به اعضای خانواده و دوستات می باشند. در حالی که با آموزش به زبان ساده در مدت زمان کوتاه می توانند به این مهم دست پیدا کنند.

از آنجا که هدف موسسه مهرسان نیتا توانمند سازی سالمندان عزیز می باشد، از این رو با برگزاری دورها ی آموزشی به صورت خصوصی و گروهی  سعی کرده است تا در حد نیاز سالمندان، آنها را با تکنولوژی روز،زبان، ریاضیات و ... آشنا سازند.

در این دوره ها قرار نیست مباحث تخصصی تدریس شود فقط مطالبی که هر فرد به صورت عمومی در زندگی با آن مواجه است آموزش داده می شود. در نتیجه افراد برای انجام امور شخصی خود نیاز به کمک اطرافیان نخواهند داشت.

 

ماساژ و اسپا

به دلیل شرایط کرونا این سرویس موقتا غیر فعال می باشد.

ماساژ به کاهش و از بین رفتن درد های ناشی از آسیب دیدگی های جسمانی و گرفتگی های عضلانی کمک شایانی می کند. درمانگران ماساژ موسسه مهرسان نیتا پس از حضور در محل سکونت بیمار، به دقت پرونده پزشکی وی را مطالعه می کنند و در صورت لزوم با متخصص فیزیوتراپ بیمار، مشورت های لازم را انجام می دهند.
لازم به ذکر است که درمانگران این مرکز به انجام انواع ماساژهای درمانی و ریلکسی ( ماساژ استخوانی، ماساژ بافت عمقی، ماساژ نقطه ای، ماساژ آروماتراپی، ماساژ سوئدی و ...) مسلط می باشند.
در جلسه اول از طریق لمس بدن، قسمت های حساس را شناسایی می کنند، نوع و میزان فشار وارده را تعیین می کنند. برای کاهش اصطکاک بر روی پوست از انواع روغن های گیاهی اورگانیک و لوسیون ها استفاده می کنند. نهایتاً بر حسب شدت درد اولیه و روند بهبودی بیمار، تعداد جلسات ماساژتراپی توسط متخصص تعیین می گردد.

چرا مهرسان نیتا

با توجه به جمعیت روز افزون این عزیزان از یک طرف و مشغله خانواده های آنها از طرف دیگر، فراهم نمودن خدمات امدادی و درمانی در کوتاه ترین زمان ممکن و کمک به مستقل نمودن این افراد از اهمیت چشمگیری برخوردار است چرا که تعلل در رسیدگی به این عزیزان تبعات بسیار جبران ناپذیری را برای خود و خانواده های آنها به همراه خواهد داشت به گونه ای که به نوعی بنیان خانواده ها را متاثر خواهد نمود.

از این روست که موسسه مهرسان نیتا با هدف شادی روح و روان و در عین حال سلامت جسم سالمندان عزیز کشورمان بنیان نهاده شد. این موسسه کلیه نیازمندی های عزیزان سالمند را از قبل پیش بینی نموده و با برخوردای از یک تیم مجرب و حرفه ای، تمامی تلاش خود را در جهت ارائه بهترین خدمات به اعضای خود و با بالاترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان ممکن می نماید تا بدین وسیله آرامش و آسایش را دوباره به خانواده ها بازگرداند.

از طرف دیگر کمبود امکانات رفاهی و سیاحتی اختصاصی بسیار معدود در کشور ما ایران برای این قشر عزیز و آسیب پذیر سبب خانه نشینی این عزیزان و فراهم شدن بستر بروز انواع بیماری های روحی و روانی شده است. با توجه به این که موسسه مهرسان نیتا بر این باور استوار است که همواره پیشگیری بهتر از درمان است در میان انواع خدماتی که ارائه می دهد، هماهنگی و برگزاری دورهمی های شاد و مفرح و تورهای تفریحی و سیاحتی ویژه این عزیزان در محیطی امن و ایمن را نیز جای داده است.